Красивий доглянутий газон вже віддавна став символом добробуту та достатку. Володіти смарагдовою галявиною перед домом стало модно та престижно. Як цього досягнути?
Облаштування газону — це складний, трудомісткий і довготривалий процес. Він включає в себе ретельну підготовку ґрунту, підбір травосуміші, посів і регулярний полив. Щоб галявина мала доглянутий вигляд, вона потребує регулярного обслуговування. Потрібно зауважити, що чим старшим стає ваш газон, тим більше догляду він потребує. Справа не лише в регулярному скошуванні, поливі чи боротьбі з бур’янами. Щоб газон був здоровим його потрібно насичувати киснем, вологою та необхідними мікроелементами. Для цього виконується ряд процедур: аерація, скарифікація, піскування, підживлювання та інші. Лише вчасно виконуючи необхідні міри по обслуговуванню, можна досягнути достойного результату. Ваш газон буде акуратний, рівномірний, густий та насичений кольором.
Газони можна поділити на декілька видів, залежно від призначення для якого він створюється. Не будемо заглиблюватися в нюанси класифікації, а згадаємо лише ті, на які є найбільший попит в наших краях: партерний газон, садово-парковий, спортивний і мавританський.
Партерний газон (англійський)
Це найрозкішніший елітний газон. Він підкреслює статус власника. Такий газон облаштовують не для відпочинку, спортивних ігор чи пікніків. По ньому не бажано навіть ходити. На нього можна лише споглядати, та насолоджуватися його бездоганним виглядом.
Щоб створити такий газон використовують найякісніші травосуміші. Поверхню ідеально вирівнюють та спеціально готують. Ретельно продумують його розташування, дренаж, вчасний полив та регулярний догляд. Такий газон потрібно підстригати кожних 2-4 дні, залежно від сезонних особливостей. Впродовж року він потребує постійного догляду, аби залишатися ідеальним.
Навряд чи вдасться створити такий газон без допомоги досвідчених спеціалістів.
Садово-парковий газон
Це, мабуть, найпоширеніший вид газону в нашій території. Він створюється не лише з естетичних міркувань, але і з практичних. Зазвичай, це красивий трав’яний покрив у дворах, садах, парках та відпочинкових зонах. Він не такий вибагливий та ідеальний як партерний. Проте, такий газон має досить пристойний декоративний вигляд. Переважно, він складається з травосуміші 3-5 багаторічних злаків та є тіневитривалим, посухостійким та достатньо стійким до механічних пошкоджень. Щоб бути красивим і здоровим, цей вид газону теж потребує регулярного догляду, хоч і не такого інтенсивного та ретельного як партерний.
Спортивний газон
Цей газон можна віднести до розряду спеціальних. Він створюється з метою забезпечити рівну поверхню з щільним коротким травостоєм, стійким до механічних пошкоджень (витоптування).
Для облаштування таких газонів використовують спеціальні суміші трав та відповідно готують склад і поверхню ґрунту. Основне його застосування — спортивні поля. Проте, в побутових умовах він ідеально підходить для рекреаційних зон, ігрових і дитячих майданчиків.
Це зовсім не значить, що такий газон завжди буде доглянутим сам собою. Він теж потребує регулярного дбайливого обслуговування.
Мавританський газон
Своєю назвою він завдячує мавританському ландшафтному стилю. Такий газон ідеально підійде для створення на ділянці ефектної квітуючої поляни. Класичні газони, при створенні та у догляді, потребують значно більше часу, зусиль і фінансових витрат. Мавританський же, наприклад, скошують лише двічі у році – навесні та восени. Такий газон, фактично є імітацією лугової поляни. Тому до складу травосуміші входять, окрім злаків, красивоквітучі рослини такі як: м’ята, материнка, мак, ротики, чебрець, агератум, космея двічіпериста, льон, ромашка, календула, ехінацея, гайлардія, пижмо… Хоч він має і свої мінуси, все ж, при оформленні присадибних ділянок все частіше використовують травосуміші для створення газонів мавританського типу.
Наша команда, PlatanLand, допоможе вам створити такий газон, який відповідає вашим потребам і вподобанням. Ми готові до співпраці!